Informácie o spôsoboch dopravy a cenách dopravy.

Internetový obchod moto-life.eu využíva tieto možnosti dopravy tovaru k zákazníkom:

  • osobný odber – na adrese Priekopy 79, Bratislava – Ružinov, kde pripravujeme kamennú predajňu. Momentálne po dohode cez e-mail
  • služby slovenskej pošty – ceny a popis doručenia uvedené nižšie
  • doručenie kuriérom UPS (Slovak parcel service) – ceny a popis doručenia na adresu prostredníctvom kuriéra sú uvedené nižšie

Dodacie lehoty:

Pri tovare, ktorý máme skladom je doručenie v priemere do 48 hodín v prípade platby na dobierku, v prípade platby online je dodacia lehota v priemere do 48 hodín od zaevidovania platby. O odoslaní tovaru vás budeme informovať e-mailom. Spomenutý čas zvyčajneho doručenia sa vzťahuje na pracovné dni. V prípade, že nebude možné objednávku vybaviť alebo niektorý tovar nebude skladom, budeme Vás o tejto skutočnosti informovať telefonicky alebo mailom.

Pri tovare, ktorý nie je skladom je doručenie z pravidla maximálne do 7 pracovných dní. Výnimku môže tvoriť tovar, ktorý je dlhodobo nedostupný (napríklad výpadok vo výrobe) alebo je dočasne nedostupný aj u našich dodávateľov. V prípade, že nie je možné dodržať spomenutú lehotu 7 pracovných dní, budeme Vás kontaktovať v čo najkratšom čase od zadania Vašej objednávky a poskytneme informácie a možnostiach dodacej lehoty. Ak je oznámená dodacia lehota z Vašej strany nevyhovujúca, je možné objednávku stornovať. Ak kupujúci zaplatil časť, alebo celú čiastku kúpnej ceny, bude mu táto čiastka bezodkladne (najneskôr však do 14 kalendárnych dní) vrátená späť prevodom na jeho účet, pokiaľ sa nedohodne inak.

Doručenie prostredníctvom Slovenskej pošty

Využívame štandardné služby Slovenskej pošty, ktoré sa riadia cenníkom a podmienkami spoločnosti Slovenská pošta, a. s., Partizánska cesta 9, 975 99 Banská Bystrica. Pre doručenie poštou využívame najmä tieto druhy poštových služieb:

  • poistený list do hmotnosti 1kg
  • poistený balík do hmotnosti 2kg
  • poistený balík do hmotnosti 5kg

Cena doručenia slovenskou poštou je: 2,90 €.

Cena pre doručenie poštou je paušálna sadzba, ktorú si nárokuje internetový obchod moto-life.eu aj napriek využívaniu rôzných služieb. Naše prozákaznícke myslenie je orientované na to, aby zákazník nebol v nevýhode. Z tohto dôvodu zákazník teda zaplatí menej, ako sú naše skutočné náklady na poštovné a balné podľa cenníka Slovenskej pošty, a.s..

Doručenie kuriérom UPS (Slovak Parcel Service)

Pre doručenie kuriérom priamo na zákazníkom určenú adresu využívame služby vnútroštátnej dopravy, ktoré sa riadia cenníkom a podmienkami spoločnosti Slovak Parcel Service s.r.o., Senecká cesta 1, 900 28 Ivanka pri Dunaji. Pre doručenie kuriérom využívame najmä tieto druhy služieb:

  • balík do hmotnosti 2kg
  • balík do hmotnosti 5kg

Cena doručenia kuriérom je: 4,90 €.

Cena pre doručenie kuriérom je paušálna sadzba, ktorú si nárokuje internetový obchod moto-life.eu aj napriek využívaniu rôznych služieb. Ako pri slovenskej pošte tak i pri kuriérskej službe sú naše náklady na dopravu a balné vyššie, ako zaplatí zákazník vo výške paušalnej sadzby. V moto-life.eu dbáme na to, aby zákazník nebol v nevýhode. Každé odoslanie tovaru kuriérom do hodnoty 2500,- € je automaticky poistené.

Doprava ZADARMO

Po splnení stanovenej hodnoty objednávky alebo splnení akciovej podmienky má zákazník nárok na dopravu zadarmo. Stanovenú hodnotu objednávky, ktorá oprávňuje zákazníka na využitie dopravy zdarma sa uvádza vždy minimálne na úvodnej stránke internetového obchodu moto-life.eu (ďalej „i.o.-m.l“). Pri doprave hradenej i.o.-m.l., si vyhradzuje i.o.-m.l. právo zvoliť druh dopravy. Dopravu sa vždy snaží zvoliť i.o.-m.l. tak, aby nedochádzalo k predĺženiu zvyčajných dodacích lehôt, pokiaľ sa nevyskytnú opodstatnené dôvody aby i.o.-m.l. konal inak.

Poznámky:
„Informácie o spôsoboch dopravy a cenách dopravy“ tvoria prílohu všeobecných obchodných podmienok a V.O.P. dopĺňajú.
Spomínané doručenie a dodacie lehoty sa rátajú od potvrdenia objednávky.
Objednávky v hodnote nad 500,- € sú doručované výlučne kuriérskou službou.
Doprava pri objednávkach v hodnote nad 2.500,- € sú dohadované osobitne, zákazníkov kontaktujeme čo najskôr pred potvrdení objednávky.
Príloha k obchodným podmienkam „Informácie o spôsoboch dopravy a cenách dopravy“ aktualizovaná k 5.4.2017, táto verzia platí od tohto dátumu.